fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 lekko w górę

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Po wczorajszej niezłej sesji w Stanach Zjednoczonych, nastroje w Europie również są pozytywne. Warszawski WIG20 zyskuje na starcie czwartkowego handlu 0,3 proc. i sięga 2167 pkt.

W środę S&P500 zyskał 0,62 proc. i zakończył dzień na poziomie 2985 pkt. Udało się zatem odrobić prawie wszystkie straty z poprzedniego dnia. W czwartek na większości europejskich indeksów akcji przeważa kolor zielony. Handel startuje dość niemrawo, a warszawskie blue chips plasują się na czele zestawienia. Niemiecki DAX utrzymuje się wciąż przy wczorajszym zamknięciu.

WIG20 w tym tygodniu utrzymuje się nad poziomem 2150 pkt. Właśnie do tego miejsca indeks dotarł na przełomie sierpnia i września, a zatem dziś jest to ważny poziom wsparcia. W czwartkowy poranek najsilniejsze jest CCC - kurs obuwniczej spółki zyskuje już 3 proc. Zwyżkują także JSW, mBank i PGE. Na czerwono właściwie tylko trzy podmioty - Santander, Pekao i PKO BP. Indeksy krajowych małych i średnich spółek prawie nie zmieniły swojego położenia w porównaniu do środowych zamknięć.

Na rynku walut sytuacja sprzyja złotemu. Dolar kosztuje 3,99 zł, natomiast euro 4,37 zł. Ropa kontynuuje zniżkę i z rana baryłka jest wyceniana na 56,3 dolarów. Złoto utrzymuje się nad poziomem 1500 dolarów za uncję. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA