fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Pogorszenie nastojów na GPW

Bloomberg
Pozytywne nastroje z początku sesji nie utrzymały się długo w Warszawie.

W kolejnych godzinach poniedziałkowego handlu inicjatywę na rynku przejęli sprzedający, spychając główne wskaźniki pod kreskę. W okolicach południa indeks WIG20 był notowany około 0,2 proc. na minusie. Słabość krajowych indeksów kontrastuje z kolorem zielonym przeważającym na zachodnioeuropejskich rynkach akcji, gdzie inwestorzy przejawiają większą ochotę do zakupów. Wzrosty notują także prawie wszystkie giełdy z naszego regionu. 

Wiele do życzenia pozostawia niska aktywność handlujących w Warszawie, co można jednak wytłumaczyć nieobecnością amerykańskich i brytyjskich inwestorów , którzy dziś mają dzień wolny od handlu. Zainteresowaniem kupujących cieszą tylko wybrane spółki z indeksu WIG20.

Przecenę krajowych indeksów zawdzięczamy przede wszystkim wyprzedaży akcji PGE, które tracą najmocniej z całego indeksu. Sprzedający są też coraz bardziej aktywni na papierach JSW i Lotosu. Inwestorzy w dalszym ciągu są negatywnie nastawieni do walorów CCC, które wyraźnie tracą na wartości kolejną sesję z rzędu. Ze zmiennym szczęściem radzą sobie banki. Powody do zadowolenia mogą mieć jedynie posiadacze drożejących papierów Pekao i Santandera. Na celowniku kupujących znalazły się też m. in. akcje Orange i LPP.

Sprzedający mają też więcej do powiedzenia na szerokim rynku akcji. W południe większość mniejszych spółek notowana była pod kreską. Pozytywnie w tym gronie wyróżniają się akcje CI Games, które wsparła informacja o zawarciu umowy dystrybucyjnej dotyczącej gry „Sniper Ghost Warrior Contracts” ze spółką Koch Media, dzięki której gra dostępna będzie na kilku nowych europejskich rynkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA