fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Niewielka przewaga popytu

Bloomberg
We wtorek na warszawskim parkiecie panowało duże niezdecydowanie. Na finiszu więcej argumentów po swojej stronie mieli kupujący.

Po poniedziałkowej wyraźnej przecenie początek wtorkowej sesji przyniósł poprawę nastrojów. W pierwszej godzinie handlu indeks blue chips świecił na zielono. W środkowej części handlu dominowały jednak niedźwiedzie. Popyt odzyskał kontrolę na trzy godziny przed końcem handlu. Ostatecznie WIG20 zyskał we wtorek 0,3 proc. i zakończył dzień na poziomie 2302 pkt. Niewiele wskazuje na to, że na najbliższych sesjach, któraś ze stron rynku wykaże się dużą przewagą. Ze względu na Boże Ciało, które wypada w czwartek i zamkniętą sesję na GPW, raczej powinniśmy spodziewać się dalszej walki w okolicy 2300 pkt.

Z technicznego punktu widzenia najbliższe wsparcie wyznacza dzienne minimum z 6 czerwca na 2257 pkt. Z kolei opór stanowi piątkowe maksimum na 2355 pkt.

Przez większą część sesji na innych giełdach Starego Kontynentu dominował kolor zielony. Zwyżki głównych zachodnioeuropejskich indeksów nie przekraczały jednak 0,5 proc.

W gronie największych warszawskich emitentów najlepiej prezentowały się mBank, PKO BP i LPP. Najmocniej na czerwono świeciły z kolei papiery Eurocashu i KGHM.

We wtorek najsłabiej wypadły rynkowe średniaki bowiem mWIG40 zyskał 0,2 proc. Antybohaterami w tym gronie były Kernel, Synthos i Bank Millennium. Najwięcej z kolei pozwoliły zarobić PKP Cargo, CD Projekt i Kruk.

Przez cały dzień sWIG80 oscylował wokół okrągłej bariery 16 tys. pkt. Ostatecznie Zyskał 0,4 proc. i zakończył sesję nieco powyżej tego pułapu. W gronie najmniejszych emitentów najmocniej na zielono świeciły notowania spółek Famur, Rank Progress i Mostostal Zabrze. Antybohaterami były z kolei Capital Park, Bioton oraz Mangata Holding.

Warto również zwrócić uwagę na osiem spółek, które wyznaczyły, co najmniej roczny szczyt notowań. W tym zacnym gronie znalazły się m.in.: Tauron, Ovostar, Eurotel i Larq. Analogicznie, w co najmniej 12 miesięczny dołek wyznaczyło sześć firm: Artifex Mundi, Krezus, MW Trade, Redwood Holding, ZPUE i Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA