fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Forum Ekonomiczne

Cyberbezpieczeństwo: ewolucja czy rewolucja?

AdobeStock
Po dwóch latach od wejścia w życie ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa eksperci mają już niezbędną wiedzę dotyczącą funkcjonowania systemu.

Czy jednak planowane przez Ministerstwo Cyfryzacji zmiany w ustawie o KSC w wystarczający sposób odpowiadają na wszystkie potrzeby?

O tym rozmawiać będą: Marek Zagórski – minister cyfryzacji oraz pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa; Tadeusz Chomicki – ambasador ds. bezpieczeństwa cybernetycznego i technologicznego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych; Tomasz Zdzikot – prezes Poczty Polskiej oraz Łukasz Jędrzejczak – zastępca dyrektora Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Perspektywę międzynarodową dyskusji zagwarantuje gość z Rumunii – Alexandru Nazare, doradca ministra transportu, specjalny wysłannik ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Rozmowę moderował będzie Andrzej Kozłowski – redaktor naczelny Defence 24.

Podczas panelu „Krajowy System Cyberbezpieczeństwa – potrzebna ewolucja czy rewolucja?" eksperci poruszą kwestie bezpieczeństwa i obrony kraju, w tym również cyberbezpieczeństwa w aspekcie militarnym. Spróbują odpowiedzieć na ważne pytania o wpływ cyberbezpieczeństwa na relacje międzynarodowe, ze szczególnym naciskiem na miejsce i rolę Polski na poziomie europejskim i w układzie sojuszniczym NATO. Gość z Rumunii omówi tamtejsze doświadczenia związane z wdrożeniem Dyrektywy NIS (Network and Information Systems Directive) oraz perspektywy współpracy Polski i Rumunii w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA