fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bitcoinowa mania wchodzi na nowy poziom

Bloomberg
Kurs bitcoina zbliża się do poziomu 10 tysięcy dolarów, a wiele banków centralnych wciąż nie wie, jak powinno traktować kryptowaluty.

Kapitalizacja światowego rynku kryptowalut przekroczyła w poniedziałek 300 mld dol., z czego ponad 160 mld dol. przypada na najpopularniejszą wirtualną walutę, czyli bitcoina. Kurs bitcoina zbliża się do poziomu 10 tys. dol. W poniedziałek za 1 bitcoina płacono nawet 9747 dol. Od początku roku zdrożał on wobec dolara 900 proc. Kapitalizacja ethereum, drugiej pod względem popularności kryptowaluty, przekracza zaś 46 mld dol. Za 1 ethereum płaciło się w poniedziałek po południu 482 dol., a kurs tej waluty wzrósł w tym roku o około 5 tys. proc.

Różne podejścia

Choć wielu inwestorów dało się porwać modzie na kryptowaluty, to spora część instytucji regulacyjnych z całego świata przygląda się wirtualnym walutom bardzo sceptycznie. Vitor Constancio, wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego, porównał we wrześniu inwestowanie w bitcoiny do gorączki tulipanowej, czyli bańki inwestycyjnej z XVII w. Holandii. Prezes EBC Mario Draghi stwierdził niedawno, że wpływ kry...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA