fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Złota karta naprawdę będzie ze złota

Bloomberg
Królewska Mennica Wielkiej Brytanii rozpoczęła druk bankowych kart płatniczych ze szczerego złota. Pierwsze na świecie karty z metalu szlachetnego współpracować będą z systemem Mastercard.

„Debetowa karta płatnicza z czystego złota została przygotowana dla tych, kto chce otrzymać dostęp do wyjątkowych przywilejów bankowych dla ceniących wysokiej jakości przedmioty luksusu, które same mogą o tym świadczyć" głosi komunikat brytyjskiej mennicy, cytowany przez agencję Prime.

Karta została zaprojektowana wspólnie przez Mastercard i firmę Accomplish Financial zajmującą się technologiami płatności elektronicznych. To pierwsza na świecie karta ze szlachetnego kruszcu. Ann Jessopp dyrektor wykonawcza Mennicy Królewskiej, wyjaśniła, że emisja karty z czystego złota jest „dowodem rosnącego popytu klientów na wyjątkowe i luksusowe karty płatnicze".

Karta będzie z 18-karatowego złota a imię, nazwisko i podpis właściciela zostaną wygrawerowane w metalu szlachetnym. Posiadacze złotych kart otrzymają dostęp do rozszerzonych bankowych usług i przywilejów. Takich jak np. zerowe oprocentowanie operacji walutowych czy całodobowa usługa konsjerża w podroży.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA