fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Deloitte o badaniu GetBacku

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Audytor windykacyjnej spółki wyjaśnia dlaczego wciąż nie wydał opinii do jej raportu rocznego.

- Prace audytorskie dotyczące sprawozdania finansowego GetBacku za rok 2017 wciąż trwają. Wydanie opinii z badania zostało przełożone z powodu znaczących opóźnień w dostarczeniu przez spółkę dokumentacji niezbędnej do zakończenia rewizji finansowej. Prowadzone przez nas procedury są skomplikowane i mają istotne znaczenie dla zakończenia prac audytowych – mówi Ewa Rzeczkowska, rzecznik Deloitte Polska.

GetBack już trzeci raz nie dotrzymał terminu publikacji raportu rocznego za 2017 r. zawierającego badanie audytora. W nocy opublikował jedynie raport finansowy, bez opinii, nie wskazał terminu publikacji raportu z opinią. - Opublikowany przez GetBack raport nie zawiera wszystkich elementów przewidzianych przepisami prawa, tak aby można było go zostać za raport roczny. Nie zawiera m. in. sprawozdania zarządu z działalności oraz opinii biegłego rewidenta – mówi Jacek Barszczewski, rzecznik KNF.

Brak rocznego raportu za 2017 r. GetBack tłumaczy przeciągającym się badaniem sprawozdania przez audytora. - Opinia zostanie opublikowana w najszybszym możliwym terminie, po odpowiednim przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur badania. Bardzo poważnie podchodzimy do jakości naszej pracy, wydawanych przez nas opinii oraz przestrzegania zawodowych standardów. Rzetelność, wiarygodność, profesjonalizm, obiektywizm oraz zachowanie poufności to podstawowe zasady naszego kodeksu etycznego, których zawsze przestrzegamy realizując zlecania dla klientów – dodaje Rzeczkowska.

Informuje, że zespół Deloitte prowadzący prace audytorskie pozostaje w stałym kontakcie z kierownictwem spółki i polskimi regulatorami. - Ze względu na zobowiązanie do zachowania poufności Deloitte Polska nie może ujawniać informacji na temat realizowanych zleceń i szczegółów umów zawartych z klientami – dodaje.

KNF przypomina, że warunkiem odwieszenia notowań GetBacku (nie można handlować akcjami i obligacjami od 16 kwietnia) jest opublikowanie raportu rocznego jak i raportu za I kwartał 2018, którego termin publikacji został przesunięty na koniec 29 czerwca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA