fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bitcoin sforsował ważny opór. Będzie rajd?

Bloomberg
Najważniejsza waluta cyfrowa po marcowej wyprzedaży z trudem walczy o utrzymanie tegorocznych zdobyczy, ale pojawiła iskierka optymizmu, a nawet szansa na nowy rajd w górę.

Kurs bitcoina wybił się powyżej ważnego oporu generując sygnał kupna. Podobnie było w styczniu przed skokiem powyżej poziomu 10 tys. dolarów, zauważa Bloomberg.

W najbliższych dwóch tygodniach utrzyma się ryzyko spadku kursu bitcoina na co będą wpływały dane ekonomiczne i doniesienia z frontu walki z pandemią, twierdzi Richard Rosenblum z firmy GSR, pełniącej rolę market makera na rynku kryptowalut. Jednak, jego zdaniem, długoterminowo bitcoin wygląda lepiej. Przekonuje, że kiedy opadnie kurz inwestorzy zaczną się rozglądać za aktywami chroniącymi wartość.

Z kolei Nicholas Cawley, analityk w firmie DailyFX.com przypomina, że bitcoin mocno zawiódł tych inwestorów, którzy uwierzyli w jego status bezpiecznej przystani. W minionym miesiącu stracił około 25 proc.

W piątek w Nowym Jorku bitcoin drożał nawet o 4,4 proc. do 7048 dolarów, natomiast Bloomberg Galaxy Crypto Index pokazujący zmiany cen niektórych walut cyfrowych zyskiwał nawet 4 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA