fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Doroczne zgromadzenia MFW i BŚ odbędą się wirtualne

Bloomberg
Szefowie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego potwierdzili, że przygotowują doroczne zgromadzenia w październiku głównie w wirtualnej postaci ze względu na pandemię.

We wspólnym komunikacie dyrektorka Kristalina Gieorgiewa i przewodniczący David Malprass stwierdzili, że zalecono im, by doroczne zgromadzenia ustalone na 12-18 października odbywały się „głównie w postaci wirtualnej”. Obydwoje zachowują elastyczność co do sposobu prowadzenia rozmów zależnie od rozwoju wydarzeń i będą pracować nad zaspokojeniem potrzeb członków obu instytucji. Malprass pierwszy ujawnił plany wirtualnych obrad w piśmie do prezesów banku 6 lipca — podał Reuter.

Decyzji o spotkaniach wirtualnych, a nie osobistych w Waszyngtonie spodziewano się powszechnie w związku z rosnącą liczbą zachorowań w Stanach (8 lipca zanotowano ponad 60 tys., najwięcej jednego dnia w jednym kraju) i obowiązującymi nadal ograniczeniami w podróżach. Wiosenne zgromadzenia w kwietniu zorganizowano również w formie wirtualnej.

W sesjach odbywających się co pół roku uczestniczy zwykle ok. 10 tys. urzędników rządowych, ludzi interesu, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i dziennikarzy z całego świata w zatłoczonej strefie w centrum Waszyngtonu, gdzie mieszczą się centrale obu instytucji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA