fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Franklin przejmuje Legg Mason

Bloomberg
Franklin Resources Inc. (firma inwestycyjna występująca pod nazwą Franklin Templeton Investments) kupi za 4,5 mld dolarów firmę zarządzającą aktywami Legg Mason.

Po połączeniu z nią powiększy aktywa, którymi zarządza o ponad 800 mld dolarów do 1,5 bln dolarów. Transakcja ta wycenia udziały Legg Mason po 50 dolarów za akcję, czyli o ponad 20 proc. więcej niż kosztowały na piątkowym zamknięciu. Franklin zapłaci gotówką i weźmie też 2 mld dolarów długu Legg Mason.

- To przejęcie doda zróżnicowany potencjał do naszych obecnych strategii inwestycyjnych a tylko w umiarkowanym stopniu będzie się to nakładać na naszych światowej klasy współpracowników , zespoły inwestycyjne oraz kanały dystrybucyjne. Przyniesie to za sobą zwiększone przywództwo i siłę w głównym obszarze długu, aktywnego inwestowania w akcji oraz inwestycji alternatywnych - zapewnia Jenny Johnson, prezes Franklin Resources.

Przejęcie Legg Mason to kolejny przykład na to, że konsolidacja w branży przyspiesza. Fundusze aktywnie inwestujące w akcje doświadczają odpływu klientów do funduszów inwestujących pasywnie w indeksy. A to skłania do konsolidacji. W listopadzie Charles Schwab Corp. ogłosiła, że kupi za 26 mld dolarów TD Ameritrade Holding Corp..W styczniu hiszpański, Banco de Sabadell zgodził się natomiast sprzedać swój dział zarządzający aktywami funduszowi Amundi za 430 mln euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA