fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Polacy ruszyli po nowe 500+. Systemy bankowe nie wytrzymują

Shutterstock
Od dziś można składać elektroniczne wnioski na programy 500+ na pierwsze dziecko oraz 300+ na wyprawkę szkolną. Banki są zaskoczone liczbą aplikacji, systemy niektórych z nich nie podołały.

Dzisiaj wystartował nabór wniosków na program 500+ na pierwsze dziecko, będący jednym ze sztandarowych pomysłów wchodzących w skład tzw. piątki Jarosława Kaczyńskiego. Poza tym od dzisiaj można wnioskować także o wsparcie w ramach programu „Dobry start”, popularnie zwanego 300+ (taką kwotę netto otrzymają rodzice uczniów na wyprawkę szkolną).

Wnioski o wypłatę świadczeń można składać w wersji elektronicznej od 1 lipca (bankowość internetowa lub państwowy portal Emp@tia), natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia.

Głównym sposobem na składanie wniosków jest jednak bankowość elektroniczna. Banki przyznają, że zainteresowanie jest rekordowe. Systemy niektórych z nich mają problemy z ich obsługą.

- W związku z ogromnym zainteresowaniem wnioskami 500+ i 300+, mamy obecnie problemy z uruchomieniem strony www.mBank.pl. Serwis transakcyjny działa poprawnie – klienci mogą się do niego logować bezpośrednio przez adres https://online.mBank.pl. Cały czas działa też aplikacja mobilna i karty – mówi Kinga Wojciechowska-Rulka z biura prasowego mBanku.

W banku tym nie można jednak w tej chwili złożyć wniosku o świadczenie 500+ lub 300+. Także państwowy system Emp@tia ma opóźnienia w przesyłaniu potwierdzeń odbioru. Mogą one docierać do klientów z kilkugodzinnym opóźnieniem.

PKO BP, największy bank w Polsce, informuje, że nie ma problemów z obsługą wniosków. Do godz. 14 otrzymał ponad 100 tys. wniosków dotyczących 500+ i ponad 53 tys. w sprawie 300+. W mBanku do momentu awarii było to odpowiednio 35 tys. i 16 tys.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA