fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Oskarżenie o gwałt niszczy promocję filmu Polańskiego

AFP
Jean Dujardin, gwiazdor najnowszego filmu Romana Polańskiego, odwołał udział w promującym film wywiadzie w pierwszym programie francuskiej telewizji. Film właśnie wchodzi na ekrany kin.

Film "Oficer i szpieg" wchodzi do europejskich kin w najbliższą środę. Na kilka dni przed premierą, z oskarżeniem o gwałt przeciwko reżyserowi filmu, Romanowi Polańskiemu wystąpiła była aktorka i modelka Valentine Monnier.

Do gwałtu miało dojść w 1975 roku, gdy aktorka miała 18 lat. Monnier opowiedziała o gwałcie francuskiemu dziennikowi "Le Parisien".

Jean Dujadin, który gra jedną z głównych ról w filmie "Oficer i szpieg", miał wystąpić w głównym wydaniu niedzielnych wiadomości programy TF1. Zdecydował jednak, że w studiu się nie pojawi. Kilka dni temu aktor wyraził publicznie poparcie dla innej aktorki Adele Haenel, która oskarżyła o molestowanie seksualne reżysera Christophe'a Ruggię.

Francuski adwokat Polańskiego Herve Temime powiedział, że reżyser stanowczo zaprzecza zarzutom Monnier. Ponadto reżyserowi nic nie grozi, gdyż zgodnie z francuskim prawem gwałt przedawnia się po upływie 20 lat.

To piąte oskarżenie Polańskiego o gwałt.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA