fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

#RZECZoBIZNESIE: Beata Drzazga: Podstawowa opieka zdrowotna może być bez kolejek

tv.rp.pl
Jednak bardzo ciężko zmienić mentalność ludzi i stoją dalej tam, gdzie jest 30-40 osób – mówi Beata Drzazga, prezes BetaMed, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Prywatne zakłady muszą balansować między tym, co można zarobić na rynku komercyjnym i z pieniędzy NFZ.

- Często prywatna oznacza prowadzenie przez prywatną osobę, a w 99,9 proc. jest to umowa z NFZ – tłumaczyła Drzazga.

Przypomniała, że gdy chciała stworzyć klinikę musiałam wziąć kredyt na siebie. - Tutaj już muszę balansować, bo NFZ nie ma dużo pieniędzy, wszystko jest wycenione jak najmniej, żeby to się funduszowi opłacało – mówiła.

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) jest w ramach NFZ. - Nawet w tych ramach może to wyglądać pięknie. Zrobiłam wszystko, żeby ludzie nie stali w kolejkach, pięknie to wygląda, są wszystkie badania i sprzęt. Jednak bardzo ciężko zmienić mentalność ludzi i stoją dalej tam, gdzie jest 30-40 osób – oceniła Drzazga.

Obecnie BetaMed zatrudnia ok. 3 tys. osób w 90 oddziałach.

- Zaczęłam od jednego pokoiku, od samej siebie. Ubrałam fartuszek, zatrudniłam jedną osobę, potem drugą, wszystko pomalutku odkrywałam. Zrobiłam jedną klinikę i tylko na niej się teraz bardzo mocno skupiam – tłumaczyła gość.

Ostatnio BetaMed otworzył placówkę w Nevadzie. - Rząd w tym stanie jest tak bardzo otwarty dla przedsiębiorstw i startupów, że warto to wykorzystać. Na razie w Las Vegas są 2 pokoiki. One mają same na siebie zarobić i się rozwijać – mówiła gość.

- W Polsce dalej będę skupiała się na polskich pacjentach. Tu się chcę rozwijać i mieć stabilizację, a tam pokazać, że można. Myślimy też o Niemczech. Niemki nie chcą być opiekunkami i pielęgniarkami. Myślą, że to wszystko załatwią ściągając pielęgniarki z innych krajów. Ucieszyliby się, gdyby menadżerowi jak my przyjechali i pomogli im to rozwijać. Szukamy już miejsca na filię – dodała.

Gość wymyśliła, że w jej klinice będzie mocno rozwijać medycynę estetyczną.
- Ona będzie również dla seniorów, bo nikt o nich dotąd nie myślał. Nikt nie myślał, że może krępują się gdzieś iść odnowić, bo przychodzą tam tylko piękne pani i piękni panowie. Ruszamy z tym za miesiąc – zdradziła.

Drzazga chce zmieniać mentalność osób w średnim wieku, żeby nie zagłaskali swoich rodziców. - Nie trzeba ich trzymać w domach. To jest katastrofa i śmierć dla nich. Na przykładzie swojej mamy, wyciągnęłam ją na siłę, musi przychodzić do BetaMedu i ćwiczyć. Trzeba takie osoby wyciągać z domu – apelowała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA