fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

MEN: szkoły mogą zorganizować półkolonie w czasie ferii

zimowa zabawa dzieci
Adobe Stock
W czasie tegorocznych styczniowych ferii zimowych w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej w ścisłym reżimie sanitarnym - poinformował resort edukacji.

MEN podaje, że jest to odpowiedź na prośby rodziców i organizatorów półkolonii. Tegoroczne ferie w tym roku wyjątkowo odbędą się w całym kraju w jednym terminie: 4 – 17 stycznia 2021 r.

Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

Półkolonie mogą organizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN wypoczynek.men.gov.pl

W czasie ferii MEN rekomenduje, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości.

- Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze - wskazuje MEN.

Resort edukacji wkrótce przedstawi organizatorom półkolonii szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA