fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Piontkowski: można skracać lekcje do 30 minut

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Wprowadziliśmy w okresie przechodzenia szkoły na kształcenie zdalne jednoznaczną możliwość skracania lekcji. Teraz lekcja będzie mogła trwać minimalnie 30 minut - powiedział w poniedziałek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Minister zauważył, że możliwość skracania lekcji funkcjonowała już wcześniej, ale "przepisy nie były do końca jednoznaczne".

- Teraz taka lekcja będzie mogła trwać minimalnie minut 30 i nie dłużej niż 60 minut - powiedział Dariusz Piontkowski.

Na konferencji prasowej w Białymstoku szef MEN przedstawił też drugą ważną zmianę  w funkcjonowaniu szkół, które przejdą na nauczanie zdalne.

– To rozwiązanie, które pozwala w przypadku nauczania indywidualnego, gdy jest orzeczenie poradni, by przynajmniej część zajęć na wniosek rodzica – szkoła nie może narzucić takiego trybu – ale na wniosek rodzica może zdecydować się na kształcenie indywidualne w trybie zdalnym. Tak, aby nie było bezpośredniego kontaktu nauczyciela z dzieckiem, jeżeli ma to jakieś uzasadnienie epidemiczne – powiedział Dariusz Piontkowski.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Edukacji Narodowej, 48461 proc. przedszkoli, szkół i placówek pracuje w trybie stacjonarnym, 45 - w trybie zdalnym, a 35 - w trybie mieszanym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA