Mocne i słabe strony ósmoklasistów - CKE przedstawiła Diagnozę kompetencji

Czytanie literatury ze zrozumieniem, tworzenie wypowiedzi, gramatyka i interpunkcja to słabe strony ósmoklasistów z języka polskiego. W przypadku matematyki powinni popracować nad sprawnością rachunkową oraz nad zadaniami na dowodzenie. Tak rekomenduje Centralna Komisja Egzaminacyjna przed egzaminem, który uczniowie będą zdawać na zakończenie szkoły podstawowej.

Publikacja: 21.02.2019 12:18

Mocne i słabe strony ósmoklasistów - CKE przedstawiła Diagnozę kompetencji

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

dgk

Diagnoza z języka angielskiego ujawnia, że najwięcej kłopotów sprawiło uczniom zadanie sprawdzające umiejętność znajdowania w tekście określonych informacji oraz zadanie otwarte sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu.

Diagnozę kompetencji ósmoklasistów przeprowadziły w grudniu 2018 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne.  Przez trzy dni uczniowie rozwiązywali zadania z jednego przedmiotu:

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura 2025: matematyka - poziom podstawowy. Odpowiedzi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Zawody prawnicze
Egzaminy prawnicze 2025. Z tymi zagadnieniami zdający mieli największe problemy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku