fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Lekcje o zdrowiu już od roku szkolnego 2020/2021

Fotorzepa, Michał Walczak
Nauczanie o zdrowiu publicznym, najprawdopodobniej w ramach godziny wychowawczej, zapowiada od przyszłego roku szkolnego Ministerstwo Zdrowia.

W środę rano wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski spotkał się w tej sprawie z urzędnikami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wprowadzenie lekcji o zdrowiu zakłada Narodowa Strategia Onkologiczna. Chodzi o to, by zwiększyć świadomość Polaków na temat zachowań prozdrowotnych i w ten sposób zapobiegać rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Jak wynika z badań, występowanie cukrzycy, miażdżycy czy wielu nowotworów zależna jest od stylu życia.

Jesienią wprowadzenie przedmiotu „Wiedza o zdrowiu" zaproponował ministrom zdrowia i edukacji narodowej Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. RPP chciał, by wiedza na temat profilaktyki, zdrowego stylu życia i praw pacjenta przekazywana była już uczniom podstawówek w ramach osobnego przedmiotu. Jak się okazało, zdaniem ministra edukacji programy nauczania są już tak przeładowane, że nie da się w nich zmieścić kolejnej godziny. Pozostaje więc kwestią otwartą, na jakiej lekcji omawiane będą kwestie profilaktyki zdrowotnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA