fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Doceniamy szkoły, które sprzyjają rozwojowi praktycznych kompetencji uczniów

Przyznanie nagród dla najlepszych projektów w Polsce, Wielki Finał Zwolnionych z Teorii 2017.
140 szkół średnich otrzymało tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości.

W roku szkolnym 2017/18 ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół średnich zainicjowało swój autorski projekt społeczny w praktycznej i zespołowej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W efekcie w całej Polsce zostało zrealizowanych prawie 300 projektów, w ramach których uczniowie m.in. integrowali młodych i seniorów przez wspólne gry i wydarzenia, prowadzili zajęcia taneczne dla dzieci z potrzebujących rodzin czy promowali sposoby chronienia się przed negatywnymi skutkami smogu. Łącznie działania zespołów dotarły do ponad 2 milionów Polaków.

Ranking przedstawia 140 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, pracy w zespole czy komunikacji w swoich projektach społecznych organizowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Te kompetencje miękkie to kompetencje przyszłości, które pozwolą im lepiej poradzić sobie na rynku pracy, ale też założyć własną firmę. Potwierdzają to międzynarodowe raporty dotyczące zawodów przyszłości, publikowane m.in. przez World Economic Forum. Postulat kształcenia kompetencji miękkich w cyklu edukacji popierają także najwięksi pracodawcy oraz firmy tworzące technologie przyszłości.

Pełny ranking dostępny jest pod adresem www.ranking.zwolnienizteorii.pl

Na stronie dostępne są rozwiązania dla szkół średnich pomagające wdrażać metodę nauczania uczniów przez robienie przez nich projektów społecznych.

Czym są Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii to praktyczna i zespołowa olimpiada, w której wyzwaniem uczestników jest zorganizowanie własnego projektu społecznego - prawdziwego przedsięwzięcia w dowolnej tematyce, które pomaga innym. Dzięki temu młodzież wspiera swoje lokalne społeczności, a jednocześnie kształci w praktyce kompetencje miękkie i zdobywa doświadczenie menedżerskie. Każdy uczeń, który ukończy projekt otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami sygnowany przez Project Management Institute R.E.P.

Olimpiadę Zwolnieni z Teorii organizuje fundacja Social Wolves, która wspiera nauczycieli, szkoły średnie, wykładowców i uczelnie we wdrażaniu Metody Prawdziwych Projektów™ w programy nauczania.

 

zobacz: RANKING SZKÓŁ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI 2018

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA