fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dodatki Specjalne

Doradztwo biznesowe – kompleksowe podejście

materiały prasowe
Szybkie reagowanie na zmiany i sprawne wdrażanie nowych rozwiązań. Przed takimi wyzwaniami stoją przedsiębiorcy, zwłaszcza w czasie pandemii. Do tego potrzeba nie tylko wiedzy, ale też doświadczenia. Dlatego z pomocą przychodzą firmy konsultingowe.

To kompleksowe zajęcie się tematem. Sytuacja, w której poszczególne zespoły wymieniają się swobodnie informacjami, konkluzjami i wspólnie dyskutują najlepsze rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze klienta, ale także zapewnić, że takie najlepsze rozwiązanie zostanie wypracowane – mówi Justyna Leszkowicz z Mariański Group.

Doradztwo biznesowe to taki polski ekwiwalent angielskiego słowa consulting, ewentualnie spolszczonego jako konsulting.

Usługi doradcze mogą przyjmować różną postać, a ich zakres jest praktycznie nieograniczony, bo obejmują wszelkie aspekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jednak przedsiębiorcy, zwłaszcza z sektora MSP, korzystają najczęściej z doradztwa finansowego (np. doradztwo podatkowe, porady prawne), operacyjnego (np. opracowywanie strategii marketingowych, zarządzanie procesami, outsourcing), informatycznego (np. bezpieczeństwo danych, wdrażanie nowych systemów) czy strategicznego (np. tworzenie modeli biznesowych).

Ale to nie wszystko. – Oferta na pewno wzbogaciła się o nowe obszary pomocy, jak pomoc w stosowaniu ułatwień z tarcz antykryzysowych czy w sprawach ulg w spłacie zobowiązań podatkowych. Rozbudowaniu uległo doradztwo w zakresie przekształceń form prowadzonej działalności, likwidacji czy upadłości podmiotów gospodarczych – wylicza Konrad Bańdo, radca prawny i doradca podatkowy z Krakowa.

Podkreśla, że kompleksowa obsługa klienta jest dziś bardzo ważna, a jego kancelaria łączy wiedzę prawniczą z wiedzą o podatkach, co na pewno daje dużą przewagę na rynku i pozwala pomóc klientowi w niemal każdym aspekcie jego działalności.

– Okazało się to bardzo trafnym podejściem na początku kryzysu. W ostatnich miesiącach nawiązywaliśmy współpracę z wieloma kancelariami adwokackimi czy radców prawnych – uważa Konrad Bańdo.

Jak zauważa Justyna Leszkowicz z Mariański Group, doradcy podatkowi zawsze powinni być blisko swoich klientów i wspomagać ich nie tylko w sytuacji, gdy firma odnosi sukcesy, ale także w tych gorszych czasach – mówi ekspertka.

Jej zdaniem doradcy powinni odpowiednio reagować, gdy pojawiają się rozwiązania podatkowe, z których klienci mogą skorzystać, powinni zabezpieczać swojego klienta, a jak pojawi się problem – przedstawiać rozwiązanie. Jako specjaliści mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie i w tym często bardzo trudnym czasie powinniśmy starać się być jeszcze bardziej proaktywni – wylicza.Uważa, że przedsiębiorstwa powinny decydować się na korzystanie z usług firm konsultingowych, bo przede wszystkim pozwala to na kompleksowe zajęcie się tematem. Sytuacja, w której poszczególne zespoły wymieniają się swobodnie informacjami, konkluzjami i wspólnie dyskutują najlepsze rozwiązanie, pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze klienta, ale także zapewnić, że takie najlepsze rozwiązanie zostanie wypracowane.

To się klientom opłaca pod każdym możliwym względem. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy klient korzysta odrębnie z doradcy podatkowego, doradcy prawnego i księgowego. Każdy z tych doradców będzie pracował nad przygotowaniem najlepszego rozwiązania z jego pespektywy. Może się potem okazać, że dane rozwiązanie bardzo korzystne z perspektywy prawnej będzie nie do zaakceptowania z perspektywy podatkowej, czy na odwrót. W takiej sytuacji doradcy muszą przeprowadzać kolejne analizy, które zabierają czas i pieniądze klienta – tłumaczy Justyna Leszkowicz.

Zdaniem Konrada Bańdo obecnie nie da się skutecznie świadczyć pomocy prawnej, nie biorąc pod uwagę aspektów podatkowych i adwokaci czy radcy prawni o tym doskonale wiedzą, dlatego poszukują współpracy z podmiotami, które mogą uzupełnić te braki.

- Artykuł powstał w ramach dodatku promocyjno-informacyjnego "Doradca Firmy"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA