fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Potencjał do wzrostu polskiej waluty powoli się wyczerpuje

Bloomberg
W grudniu złoty nie będzie już tak mocny jak w ostatnich tygodniach. Warto raczej postawić na waluty krajów skandynawskich. Mocna europejska gospodarka wesprze wzrost indeksów giełdowych.

Zdaniem analityków, którzy co miesiąc na łamach „Parkietu" publikują swoje przewidywania dla walut, surowców oraz indeksów giełdowych, ostatni miesiąc tego roku nie zapowiada się dobrze dla krajowej waluty i pora już na korektę umocnienia z kilku ubiegłych tygodni. – Ostatnia aprecjacja złotego wywołana była w znacznym stopniu decyzją banku centralnego Węgier, która osłabiła forinta i uczyniła złotego bardziej atrakcyjnym względem węgierskiej waluty – wskazuje Marcin Sulewski, ekonomista Banku Zachodniego WBK. Przypomina, że kurs EUR/PLN nie zareagował na mocne dane o PKB i wyższą inflację, co sugeruje, że potencjał do umocnienia złotego już się wyczerpał.

Zdaniem Marcina Kiepasa, głównego analityka Waluteo, warto w związku z tym obserwować zachowanie walut krajów z Północy, które były ostatnio pod mocną presją podaży. – Obecne notowania korony norweskiej nie odzwierciedlają prawdziwej kondycji gospodarki Norwegii i jej perspektyw – twierdzi ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA