fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus: Kiedy na COVID będzie można szczepić dzieci? Dr Fauci odpowiada

Dr Anthony Fauci
AFP
Szczepionki na COVID-19 powinny zostać dopuszczone do użycia wśród dzieci do września - szacuje dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, w rozmowie z serwisem ProPublica.

- Sądzę, że do czasu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, będziemy w stanie zaszczepić uczniów, którzy będą szli do pierwszej klasy - stwierdził dr Fauci.

Pfizer i Moderna, których szczepionki na COVID-19 dopuszczono do użycia w USA, a także m.in. w UE, rozpoczęły już testy szczepionki na COVID z udziałem dzieci, ale na razie szczepionka podawana jest starszym dzieciom.

W testach prowadzonych przez Pfizera biorą udział dzieci w wieku 12-15 lat (w testach uczestniczy 2 259 osób). Firma liczy, że wyniki testów będą znane wkrótce - wówczas mają odbyć się testy szczepionki z udziałem dzieci w wieku 5-11 lat.

Moderna nadal rejestruje ochotników do testów szczepionki z udziałem osób w wieku 12-18 lat. Wyniki testów mają być znane w połowie 2021 roku.

Moderna chce również rozpocząć testowanie szczepionki u dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 11 lat - ale zaznacza, że w tym przypadku zbieranie danych zajmie więcej czasu - i wyniki mogą być znane dopiero w 2022 roku.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA