fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Koronawirus. Peru: Śmierć po zakażeniu uczestniczki testów szczepionki na COVID

Szczepionka Sinopharm
AFP
Uczestniczka testów szczepionki chińskiego koncernu Sinopharm w Peru zmarła w wyniku zapalenia płuc, które rozwinęło się po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował Uniwersytet im. Cayetano Heredii, który prowadzi testy. Zmarła kobieta była w grupie kontrolnej, która nie otrzymała szczepionki lecz placebo - podkreśla uczelnia.

"Jest ważne, by zastrzec, że śmierć uczestniczki testów nie jest związana ze szczepionką, ponieważ otrzymała ona placebo" - podkreśla uczelnia w komunikacie.

German Malaga z Uniwersytetu im. Cayetano Heredii poinformował agencję Reutersa, że zmarła uczestniczka testów cierpiała na cukrzycę.

Jak dotąd, w ramach trzeciej fazy testów klinicznych szczepionki Sinopharm w Peru, dwie dawki szczepionki lub placebo otrzymało 12 tys. ochotników.

Malaga podkreślił, że uczelnia apeluje do uczestników testów, aby ci zachowywali ostrożność, ponieważ żaden z nich nie wie, czy otrzymał szczepionkę, czy placebo.

- COVID to choroba, która może skończyć się śmiercią - zaznaczył.

Uczelnia w komunikacie podkreśliła, że zmarła uczestniczka testów "otrzymała wszelką możliwą pomoc w walce z chorobą i jej powikłaniami". "Walczyła o życie" przez ponad tydzień - czytamy.

W grudniu testy szczepionki Sinopharm w Peru zostały tymczasowo zawieszone po pojawieniu się przypadku "poważnej reakcji niepożądanej" u jednego z uczestników testów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA