fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Testowanie nauczycieli w Warszawie. Ponad 100 zakażonych

AFP
Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że z 5376 pracowników oświaty, którzy wzięli udział w testach na obecność koronawirusa, ok. 130 uzyskało wynik dodatni. Były to osoby bezobjawowe.

"Z 5376 pracowników oświaty w Warszawie  przetestowanych na COVID-19, ok 2.5 % ma wynik dodatni. To ok. 130 osób, które pojawiły się w punktach wymazowych, jako osoby bezobjawowe. Testy i co dalej? Potrzebne są pilne szczepienia" - poinformowała na Twitterze wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Wcześniej minister Przemysław Czarnek poinformował, że nie wyklucza powtórzenia testów u nauczycieli, którzy wrócili do szkół. 

- To decyzja wirusologów i epidemiologów. Chciałbym, żeby nauczyciele byli badani często, jeśli tylko będą chcieli. Widać, że akcja MEiN i GiS cieszyła się dużym zainteresowaniem - przekazał Czarnek.

W ubiegłym tygodniu władze Warszawy poinformowały, że niemal 30 tys. pracowników oświaty w stolicy chce się zaszczepić przeciw koronawirusowi. Szczepionkę chce przyjąć ponad 70 proc. nauczycieli i 65 proc. pracowników administracji i obsługi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA