fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Niemcy i Austria przedłużają lockdown o miesiąc

AFP
Rząd federalny Niemiec zaaprobował przedłużenie twardego lockdownu. Jeśli kanclerze Merkel podejmie taką decyzję, kraj będzie zamknięty co najmniej do końca stycznia. Do 24 stycznia zamknięta jest też Austria.

Choć to do Angeli Merkel należy ostateczna decyzja i kanclerz będzie ją jutro omawiać z premierami poszczególnych landów, premierzy Bawarii Markus Söder, Saksonii Michael Kretschmer i Turyngii - Bodo Ramelow, w związku z wysokim poziomem zakażeń już podjęli decyzję o przedłużeniu restrykcji.

Dalszą blokadę Saksonii jej premier zapowiedział już w niedzielę wieczorem, wyjaśniając, że sytuacja jest tak poważna, iż nie ma mowy o luzowaniu obostrzeń. Nie chciał też prorokować, jak będzie wyglądała sytuacja w lutym.

W Niemczech obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez uzasadnionej przyczyny, funkcjonują tylko sklepy "pierwszej potrzeby", apteki i banki, zamknięte są szkoły.

Wielu pracodawców zdecydowało się wysłać pracowników do pracy zdalnej.

Ostatnia doba przyniosła w Niemczech 9 847 nowych zakażeń, zmarły 302 osoby. Łącznie potwierdzono 1 775 513 przypadków, zmarły 34 574 osoby.

Austria zamknięta do 24 stycznia

Austria zrezygnowała z planowanego poluzowania obostrzeń, które miało zwolnić z blokady osoby z negatywnym wynikiem testu.

Projekt ustawy zakładających takie działanie zablokowały partie opozycyjne.

Zrezygnowano także z otwarcia szkół, które miały zostać otwarte 18 stycznia, zamknięte pozostają restauracje i sklepy inne niż te, które zaspokajają podstawowe potrzeby,

Źródło: Bild, BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA