fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

PILNE. Koronawirus. Rekordowa liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech

Jens Spahn
AFP
W Niemczech w ciągu ostatniej doby wykryto 17 123 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 487 chorych na COVID-19 - to najwyższy dobowy wzrost zgonów zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Niemczech (poprzednią dobą z największą liczbą zgonów był 27 listopada - wtedy w Niemczech zmarło 426 chorych na COVID-19).

W Niemczech od początku epidemii wykryto 1 084 743 zakażenia koronawirusem. Zmarło 17 123 chorych na COVID-19.

Niemcy są szóstym krajem w Europie, w którym wykryto ponad milion zakażeń koronawirusem (po Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech).

1 grudnia minister zdrowia Niemiec, Jens Spahn mówił, że choć w styczniu w Niemczech powinny się rozpocząć szczepienia na COVID-19 to jednak kraj czekają bardzo trudne zimowe miesiące. Dodał, że - mimo zahamowania tempa epidemii w Niemczech i osiągnięcia wypłaszczenia krzywej zakażeń - nie jest zadowolony i przekonywał, że liczby wykrywanych w Niemczech zakażeń koronawirusem muszą się zmniejszyć.

25 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że obowiązujący w Niemczech od 2 listopada lockdown zostaje przedłużony do 20 grudnia. Dzień później mówiła o tym, że obostrzenia będą obowiązywać w Niemczech najprawdopodobniej również w styczniu.

Merkel apelowała o unikanie zbędnych kontaktów oraz podróży. Wezwała pracodawców do ułatwiania pracownikom pracy zdalnej.

Kanclerz oświadczyła, że restrykcje wprowadzone w listopadzie będą obowiązywały do 20 grudnia, a także w styczniu, chyba że liczba zakażeń spadnie do zakładanego poziomu. Angela Merkel zapowiedziała, że w miejscach występowania ognisk zakażeń wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia.

W ramach lockdownu od 1 grudnia w spotkaniach prywatnych może uczestniczyć do pięciu osób z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych (nie dotyczy to dzieci do lat 14).

Od 23 grudnia do Nowego Roku w Niemczech dozwolone mają być spotkania rodzinne w gronie do 10 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA