fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Na rynku pojawią się fałszywe szczepionki na COVID-19? Interpol ostrzega

Szczepienie
AFP
Interpol ostrzegł w środę, że organizacje przestępcze mogą zainteresować się szczepionkami na COVID-19 i zająć się np. sprzedażą fałszywych szczepionek - informuje Reuters.

Interpol, międzynarodowa organizacja policji pomagająca organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości ogłosił "globalny alarm" dla funkcjonariuszy policji ze wszystkich 194 krajów członkowskich.

Organizacja ostrzega, że szczepionki na COVID-19 mogą zostać wzięte na cel przez zorganizowaną przestępczość.

Jak podkreśla Interpol przestępcy mogą zainteresować się dystrybucją szczepionek - w tym również transakcjami online.

- W czasie gdy rządy przygotowują się do uruchomienia szczepień, organizacje przestępcze planują wniknięcie i zakłócenie łańcuchów dostaw - ostrzegł sekretarz generalny Interpolu, Juergen Stock. 

- Sieci przestępcze mogą wziąć na cel również nieświadome osoby za pośrednictwem fałszywych stron internetowych, oferując im fałszywe terapie (przeciw COVID) co może narażać na szwank zdrowie, a nawet życie takich osób - dodał Stock.

2 grudnia pojawiła się informacja, że Wielka Brytania została pierwszym krajem Zachodu, który dopuścił do użycia w sytuacjach nadzwyczajnych szczepionki przeciw COVID koncernu Pfizer oraz firmy BioNTech.

Pfizer i Moderna starają się o dopuszczenie do użycia swoich szczepionek w USA i UE. Decyzje w tej sprawie mają zapaść jeszcze w grudniu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA