fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Białoruś wprowadza kwarantannę dla osób z Polski

pobieranie wymazu do testu na koronawirusa
AFP
Białoruskie władze zaktualizowały listę państw, po przyjeździe z których na Białorusi trzeba będzie poddać się dziesięciodniowej kwarantannie. Na nowej liście jest Polska. Obowiązek samoizolacji nie dotyczy osób przejeżdżających tranzytem.

Poza naszym krajem, lista białoruskiego resortu zdrowia obejmuje m.in. Francję, Belgię, Holandię, Wielką Brytanię, Czechy, Słowację, Chorwację i Litwę.

Dowiedz się więcej: Na tranzyt przez Białoruś cudzoziemcy będą mieli dobę

Decyzja o umieszczeniu wybranych państw na liście została podjęta m.in. na podstawie dynamiki liczby zakażeń koronawirusem w tych krajach.

Zwolnione z obowiązku przestrzegania dziesięciodniowej kwarantanny będą osoby przejeżdżające przez kraj tranzytem. Tacy podróżni dostaną na granicy odpowiedni dokument, który będą musieli w ciągu 24 godzin okazać straży granicznej przy wyjeździe z Białorusi.

Od północy 22 października cudzoziemcy i bezpaństwowcy przejeżdżający przez Białoruś tranzytem nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa - podał portal TUT.by, powołując się na Państwowy Komitet Graniczny.

Źródło: rp.pl / TUT.by
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA