fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wciąż nie wiadomo czy szczepionka firmy Pfizer jest skuteczna

Testowanie szczepionki
AFP
Koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował we wtorek, że nie jest jeszcze gotów do opublikowania danych z szeroko zakrojonej trzeciej fazy testów klinicznych eksperymentalnej szczepionki na COVID-19, która powstaje we współpracy z niemiecką firmą BioNTech.

Dyrektor generalny koncernu Pfizer, Albert Bouria informował, że firma może opublikować wyniki wskazujące na to czy szczepionka skutecznie chroni przed COVID, czy nie, na początku października, ale teraz firma informuje, że niezależni eksperci oceniający wyniki testów nie przeprowadzili jeszcze analiz dotyczących wydajności szczepionki.

Prace nad eksperymentalną szczepionką prowadzone przez Pfizer wraz z BioNTech należą do najbardziej zaawansowanych na świecie - obok prac nad szczepionkami prowadzonymi przez koncerny AstraZeneca, Moderna i Sinovac.

Pfizer w trzecim kwartale zanotował spadek sprzedaży o 4,3 proc. w związku ze spadkiem popytu na lek przeciwbólowy Lyrica. Sprzedaż tego leku zmniejszyła się w trzecim kwartale o 33 proc.

Spadek ten sprawia, że inwestorzy są obecnie najbardziej zainteresowani wynikami trzeciej fazy testów klinicznych opracowywanej przez koncern Pfizer szczepionki.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA