fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Francja: 10,5 tys. nowych zakażeń, najwięcej od początku epidemii

AFP
We Francji w ciągu ostatniej doby potwierdzono rekordową liczbę 10 561 przypadków nowych zakażeń koronawirusem - podała w sobotę Sante Publique France, krajowa agencja zdrowia publicznego.

Dane te zostały opublikowane dzień po tym, jak premier Jean Castex ostrzegł, że sytuacja się pogarsza i zaapelował do obywateli o ścisłe przestrzeganie zasad higieny, dystansu społecznego i noszenie masek.

We Francji w ostatnich tygodniach odnotowano gwałtowny wzrost liczby zakażeń, po tym jak, statystyki utrzymywały się na niskim poziomie przez większą część lata, w następstwie radykalnych, prawie dwumiesięcznych obostrzeń, obowiązujących od 17 marca do 11 maja.

Francja to jeden z krajów europejskich najmocniej dotkniętych epidemią koronawirusa. Do soboty włącznie z powodu Covid-19 zmarło tam 30 910 chorych.

Premier Castex dał lokalnym władzom w Marsylii, Bordeaux oraz karaibskiego terytorium Gwadelupy czas do poniedziałku na wymyślenie nowej strategii, mającej na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii w tych regionach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA