fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wirus w Kongresie USA: Piętnasty zakażony parlamentarzysta

AFP
Rodney Davis jest piętnastym parlamentarzystą USA zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje Reuters.

Davis, kongresman Partii Republikańskiej z Illinois, poinformował, że poddał się testowi na koronawirusa po tym, jak w środę rano pojawiła się u niego gorączka. Biuro kongresmana kontaktuje się obecnie z osobami, z którymi Davis spotykał się w ciągu minionych 48 godzin. Sam Davis odwołał wszystkie spotkania do czasu, aż test na koronawirusa da u niego wynik negatywny.

Kongresman zaapelował jednocześnie do każdego, kto pojawia się w przestrzeni publicznej o zachowanie dystansu społecznego, a - jeśli to niemożliwe - noszenie maski. - Każdy z nas musi wykonać swoją część (pracy). Tego potrzeba, aby przejść przez tą pandemię - dodał.

Reuters wylicza, że - poza Davisem - u co najmniej 14 innych członków Izby Reprezentantów i Senatu - zakażenie koronawirusem potwierdzono testem lub założono, że są chorzy na COVID-19.

Tydzień temu o zakażeniu koronawirusem poinformował inny kongresman Partii Republikańskiej, Louie Gohmert, który wcześniej konsekwentnie odmawiał noszenia maski mimo zaleceń epidemiologów.

W USA koronawirusa wykryto jak dotąd u 4821287 osób, na COVID-19 zmarło tam 158171 zakażonych koronawirusem. USA są najciężej doświadczonym przez pandemię państwem świata.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA