fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Johnson: Nasza gospodarka utknęła przez niepewność ws. brexitu

AFP
Brytyjska Partia Konserwatywna przeprowadzi brexit i skończy z niepewnością oraz zamieszaniem, które sparaliżowały gospodarkę - zapewni Boris Johnson w przemówieniu, jakie wygłosi na dorocznej konferencji Konfederacji Brytyjskiego Przemysłu (CBI).

W Wielkiej Brytanii 12 grudnia dojdzie do przedterminowych wyborów, które mają zakończyć trzy lata sporów, które są następstwem referendum z 2016 roku. W referendum tym 51,89 proc. uczestników opowiedziało się za brexitem.

Johnson w poniedziałek wystąpi w czasie dorocznej konferencji CBI i będzie przekonywał przedstawicieli biznesu, że chociaż wielki biznes stawiał sprawę jasno i nie był zwolennikiem brexitu, to jednocześnie domaga się pewności. Tymczasem data opuszczenia UE przez Wielką Brytanię była zmieniana już trzykrotna i nadal możliwe są wszystkie warianty - tzn. wyjście z UE z umową, bez umowy lub nawet rezygnacja z brexitu.

- Wielka Brytania utknęła w impasie, a nasza gospodarka utknęła na pierwszym biegu. Przedłużenie do przedłużenia (czasu na wyjście z UE - red.). Wprowadzanie przedsiębiorstw na wzgórze, tylko po to, aby sprowadzić je z powrotem na dół - ma powiedzieć w poniedziałek brytyjski premier.

- Z rządem większościowym Partii Konserwatywnej możecie być pewni, że przeprowadzimy brexit i opuścimy Unię z nową umową, która jest już uzgodniona - co skończy niepewność i zamieszanie, które sparaliżowały naszą gospodarkę - podkreśli Johnson.

Partia Konserwatywna obiecuje przedsiębiorcom przed wyborami m.in. liczne obniżki podatków.

Na konferencji CBI wystąpi też lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, który przedstawi plany labourzystów dotyczące stworzenia programu "staży klimatycznych". Ma on umożliwić zwiększenie liczby specjalistów w obszarach takich jak odnawialna energia, zrównoważone budownictwo, przemysł niskoemisyjny oraz zrównoważone rolnictwo i leśnictwo.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA