fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kraków Airport: „pękło” 8 milionów

Fotorzepa, Danuta Walewska
W sobotę,14 grudnia krakowskie lotnisko powitało swojego 8.-milionowego pasażera w tym roku. Okazał się nim 8-letni Staś Guerrero, który na stałe mieszka w Miami, do Krakowa przyleciał LOT-em z Warszawy. Święta spędzi u babci i dziadka.

Powitanie miał uroczyste, bo na krakowskich Balicach, oprócz przedstawicieli lotniska , w tym prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka, pojawili się również Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury oraz Piotr Ćwik - wojewoda małopolski.

Krakowskie lotnisko obsłużyło już 8 mln pasażerów w tym roku. To znacznie ponad milion więcej niż w 2018 .— Kraków Airport jest coraz mocniejszym silnikiem rozwoju Małopolski — mówił wojewoda. A do końca roku pozostały jeszcze dwa tygodnie, w tym bardzo ruchliwy okres bożonarodzeniowo-noworoczny. Wiadomo, że Kraków jest na liście najatrakcyjniejszych europejskich miast do spędzenia świąt i Sylwestra. Krakowski jarmark Świąteczny znalazł się wśród najbardziej atrakcyjnych na świecie, a atrakcją będzie także sylwestrowy koncert na Starym Rynku wybierają się

Wojewoda małopolski nie ukrywał swojego zadowolenia z rosnącego znaczenia krakowskiego lotniska, które liczbą odprawionych pasażerów szybko zbliża się do rangi europejskich portów średniej wielkości. Na razie w tej kategorii ( 10-20 mln pasażerów rocznie) jest jedynie warszawskie Lotnisko Chopina. —To potwierdzenie znaczenia portu lotniczego Kraków-Balice dla polskiego i małopolskiego ruchu turystycznego. To zarazem dowód, że dalsze inwestycje w rozwój lotniska są konieczne i pożądane. Jedną z nich będzie zakup biometrycznych bramek ABC, o którym niedawno zdecydowaliśmy wraz z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i administracji Krzysztofem Kozłowskim. Wobec coraz intensywniejszego ruchu pasażerskiego potrzebne są usprawnienia i te będziemy starali się wprowadzać — mówił wojewoda.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, który przekroczenie 8 milionów pasażerów prognozował już w styczniu 2019 podkreślił, że przed zarządzanym przez niego lotniskiem są teraz kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz realizacja zatwierdzonego na koniec 2018r. Planu Generalnego.

— Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kraków Airport jeszcze w tym roku przywitał 8-milionowego pasażera, który dotarł na nasze lotnisko na pokładzie maszyny narodowego przewoźnika PPL LOT.

Wszystkich pasażerów rejsu LOT przywitano okolicznościowym tortem, a na 8 milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher na kolejną podróż od PLL LOT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA