fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Diesle Volkswagena w Indiach do naprawy

Przedstawicielstwo Volkswagena w Indiach obejmie akcją przywoławczą 323 700 aut z dieslami, po stwierdzeniu w śledztwie przez władze tego kraju, że nie spełniały limitów skażenia.

Volkswagen India podał, że akcją zostaną objęte wszystkie wersje samochodów VW, Skody i Audi z silnikami EA 189. W listopadzie władze stwierdziły, że samochody te przekraczały dopuszczalne limity emisji związków azotu, szczególnie pewne modele VW i Audi. Ustalono to w dwa miesiące po przyznaniu się przez producenta do oszustwa w testach na emisje spalin w USA. Dotyczy to ok. 11 mln pojazdów na świecie.

W Indiach Volkswagen wprowadzi nową wersję oprogramowania do silników EA 189 po uzyskaniu na to zgody od indyjskiego resortu przesyłu ciężkiego i agencji testowania ARAI. Wiceminister Ambuj Sharma poinformował, że dobrowolna akcja przywoławcza zacznie się w grudniu.

W związku z tym skandalem Indie przeprowadzą w ciągu 6 miesięcy testy pojazdów z silnikami Diesla wszystkich producentów, aby dokonać oceny sytuacji w całym sektorze — dodał wiceminister.

Volkswagen sprzedał w tym kraju po 10 miesiącach 26 479 pojazdów, co stanowi niecałe 2 proc. udziału w rynku samochodów osobowych, pozostając mocno w tyle za Toyotą, Fordem i Maruti Suzuki.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA