fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Poczta dostarczy przesyłki osobom na kwarantannie

Fotorzepa/ Robert Gardziński
W trakcie I fali epidemii koronawirusa Poczta Polska dysponowała aktualizowaną na bieżąco listą osób, które poddane zostały kwarantannie, dzięki czemu listonosze mogli omijać takie miejsca, by nie narażać się na zakażenie.

Teraz jednak państwowy operator zamierza dostarczać przesyłki do takich adresów. Poczta Polska (PP) zaznacza, że zachowuje rygory bezpieczeństwa przy doręczeniu - wdrożono odbiór paczek na podstawie PIN, doręczenie przesyłki bez obowiązku uzyskania pokwitowania odbioru lub bezpośrednio do skrzynki. Jedynie w przypadku m.in. przesyłek rejestrowanych na zasadach specjalnych wstrzymane jest doręczanie pod adresy osób przebywających na kwarantannie (przesyłki zostaną przekazane po jej zakończeniu).

– Bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego przyjęliśmy rozwiązania, które umożliwią doręczenie emerytur, rent i paczek osobom przebywającym na kwarantannie w taki sposób, aby minimalizować ryzyko zakażenia – zaznacza rzeczniczka PP Justyna Siwek.

Operator – na podstawie uzgodnień z przedstawicielami sądownictwa – ma przechowywać bezpłatnie przesyłki nadawane na zasadach specjalnych pod adresy objęte kwarantanną, aby nie płynął im bieg awizacji. – Takie listy polecone zostaną doręczone adresatom po upływie określonego przez służby sanitarne okresu obowiązkowej kwarantanny lub izolacji – tłumaczy Siwek.

PP w okresie epidemii nie doręcza pod adresy objęte kwarantanną listów rejestrowanych nadawanych przez: sądy i trybunały, prokuraturę i inne organy ścigania, komornika sądowego, a także tych z potwierdzeniem odbioru lub z zadeklarowaną wartością. Renciści i emeryci, którzy objęci są kwarantanną, otrzymają świadczenia w terminie, w tzw. bezpiecznych kopertach. Jak podaje Poczta, pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych. – Odbierając od listonosza świadczenie należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości co najmniej 1,5 metra. Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń – wskazuje rzeczniczka PP.

Od kwietnia br. niektóre listy polecone mogą być doręczane bezpośrednio do skrzynki pocztowej adresata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA