fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dużo chętnych na koparkę-gigant

materiały prasowe
Niemiecka firma energetyczna RWE otrzymała 45 ofert na jedną ze swych koparek wielonaczyniowych używanych do wydobywania węgla, którą wystawiła na aukcję online

Koparka „Bagger 275" o wadze 3500 ton jest najmniejsza z 22 podobnych urządzeń wydobywczych, może wykopać 60 tys. metrów sześciennych dziennie — wystarczającą ilość do zapełnienia 24 basenów o wymiarach olimpijskich. Aukcję ogłoszono w lipcu, a prowadzi ją wyspecjalizowana firma Wilhelm Dechow — pisze Reuter. Oferty napłynęły z 22 krajów od firm wydobywczych, logistycznych, zajmujących się recyklingiem metali — poinformował rzecznik RWE po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń.

RWE przygotowuje się do działalności bez używania węgla, zapoznaje się obecnie z warunkami ofert, sprawdza, czy potencjalni nabywcy zajmą się demontażem tego giganta i przetransportowaniem go. To najważniejsze elementy planowanej sprzedaży. Firma z Essen, największy w Europie emitent dwutlenku węgla ale też trzeci podmiot korzystający z odnawialnych źródeł energii, zamierza odejść od węgla do 2038 r. Obecnie wydobywa węgiel brunatny w Niemczech.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA