fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zestaw łowcy wampirów na aukcji. Jest nawet miniaturowy pistolet

materiały prasowe
Biblia, krucyfiksy i miniaturowy pistolet - to część zestawu należącego do XIX-wiecznego łowcy wampirów. Teraz można go kupić na aukcji online.

Brytyjski dom aukcyjny Hansons wycenił cały zestaw na 2-3 tys. funtów, czyli około 10-15 tys. złotych.

Niezbędne dla każdego łowcy wampirów narzędzia znajdują się w zdobionej drewnianej skrzynce z metalowymi okuciami, wyściełanej szkarłatnym jedwabiem. Wewnątrz skrzynki znajduje się obrazek przedstawiający zmartwychwstanie.

Na zestaw łowcy zaś wkładając się: niewielki pistolet, rzeźba wilka z kości słoniowej w szatach z kapturem oraz z różańcem, fiolka ze szkła kobaltowo-niebieskiego z białą metalową pokrywką (zawartość nieznana), trzy przezroczyste szklane butelki, różaniec, trzy krucyfiksy, szczypce, kieszonkowy nóż z rękojeścią z masy perłowej i ostrzem ze srebra, fiolka z zębem rekina oraz kieszonkowa wersja Nowego Testamentu z 1842 roku.

Nie wiadomo z którego roku jest skrzynka i jej zawartość, poza datowanym Nowym Testamentem. Obecny właściciel kupił ją trzy lata temu na wiejskim pchlim targu w Newark-on-Trent w hrabstwie Nottinghamshire, ale też nie ma pojęcia o jej pochodzeniu i czy zawartość faktycznie była kiedykolwiek używania do "polowania na wampiry".

Aukcja odbędzie się 21 lipca. Licytować można na stronie internetowej domu aukcyjnego Hansons z Derbyshire w Anglii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA