fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Za dużo plastiku w zestawach dla dzieci. McDonald's i Burger King muszą się zmienić

Bloomberg
Dwie Brytyjki rozpoczęły kampanię na rzecz rezygnacji przez sieci McDonald's i Burger King z plastikowych zabawek w zestawach dla dzieci.

Ella i Caitlin Wood  - lat 9 i 7 założyły na stronie Change.org petycję skierowaną do obu koncernów, prosząc, by przestały one dodawać do zestawów plastikowe zabawki - informuje CNBC.

"Lubimy jeść w Burger King i McDonald's, ale zabawki dodawane do zestawów bawią nas tylko kilka minut. Szybko są wyrzucane i zaśmiecają oceany oraz szkodzą zwierzętom" - napisały dziewczynki w petycji, pod którą podpisało się już prawie 340 tys. osób.

Zarówno McDonald's Happy Meal jak i Kids' Meal w Burger King zawierają poza kanapką także napój, frytki oraz plastikową zabawkę, która często przedstawia postać z aktualnego hitu kinowego.

Ella i Caitlin postanowiły zaapelować do "dużych i bogatych" korporacji, by przestały dodawać zabawki do swoich zestawów dziecięcych po lekcjach na temat ekologii i zanieczyszczeniu środowiska w szkole.

McDonal's chce ograniczyć ilość twardych, plastikowych zabawek dodawanych do posiłków już w drugiej połowie tego roku. Rzecznik prasowy koncernu powiedział CNBC, że klienci będą mieli do wyboru różne zabawki - plastikowe, ale także gry planszowe, książki i miękkie maskotki. Koncern na razie nie wycofa całkowicie plastikowych zabawek, ponieważ nadal są bardzo popularne.

Także Burger King chce ograniczyć ilość plastikowych zabawek dodawanych do zestawów dziecięcych i pracuje nad "alternatywnymi" gadżetami, przyznając jednocześnie, że plastikowe zabawki wciąż cieszą się popularnością wśród najmłodszych klientów.

Koncern McDonald's stara się dostosować do nowych ekologicznych trendów. Na początku tego roku poinformował, że rozpocznie wprowadzanie do swoich europejskich lokali papierowych słomek, zamiast plastikowych. Dotyczy to także polskich restauracji. Na razie testowo, ale docelowo koncern chce całkowicie zrezygnować z jednorazowych, plastikowych słomek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA