fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Unia Europejska grozi USA nowymi cłami

Bloomberg
Unia Europejska może nałożyć karne cła na amerykańskie produkty, których sprowadza się do UE za nawet 300 mld dolarów rocznie. Stanie się tak jeśli administracja Donalda Trumpa podwyższy cła na europejskie samochody – donosi „Financial Times".

Groźba nałożenia nowych ceł miała paść w oficjalnym dokumencie przesłanym przez Komisję Europejską amerykańskiemu Departamentowi Skarbu. To odpowiedź na prowadzone przez Departament Handlu dochodzenie w sprawie tego, czy eksport samochodów z Europy nie zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA. Jeśli wyniki dochodzenia będą niekorzystne dla Europejczyków, USA będą mogły nałożyć 25 proc. karne cło na europejskie samochody i części do aut. Europejscy decydenci uważają, że ten scenariusz jest bardzo realny i ostrzegają USA, że doprowadzi on do wojny handlowej na pełną skalę. W oficjalnym piśmie KE wskazuje również, że cała sprawa „zniszczy reputację Stanów Zjednoczonych".

Czytaj także:Ochrona stali i aluminium w Unii od lipca

Tymczasem prezydent USA Donald Trump ostro skrytykował politykę handlową UE w niedzielnym wywiadzie dla Fox News. Stwierdził, że polityka EU „prawdopodobnie jest tak zła jak Chin, tyle że na mniejszą skalę".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA