fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Konduktorzy PKP dostaną tablety

Fotorzepa, Marta Bogacz
PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na zakup niemal 2 tys. tabletów. Za około 1,3 mln zł spółka w nowoczesne urządzenia wyposaży swoich konduktorów. Kolejne 260 sztuk trafi do pracowników Warsu.
Tablety mają ułatwić im pracę oraz usprawnić zarządzanie informacjami w grupie Intercity. Dostawy mają zostać sfinalizowane najpóźniej w trzecim kwartale. Wcześniej w urządzeniach zainstalowane zostanie specjalne oprogramowanie. Znajdą się w nim system do zdalnego sterowania tabletem oraz aplikacja Teczka Konduktorska. Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity, podkreśla, że tablety staną się podstawowymi narzędziami pracy konduktorów. – Pracownik będzie na bieżąco z tym co się dzieje na trasach i w firmie. Wyeliminujemy papierową wersję niezbędnej do pracy dokumentacji – zaznacza.
Tablety, ważące 320 gramów, dostarczy chińskie Lenovo. Konduktorzy otrzymają model A3500 z procesorem 1,3 GHz, 1 GB RAM-u oraz kamerami 5 i 2 Mpix. 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280x800 wyposażony jest w modemem 3G i Wi-Fi. Konduktorzy będą mogli więc na bieżąco łączyć się z internetem (w tabletach zainstalowane będą karty SIM). Urządzenia za dodatkowe około 670 zł otrzymają etui, pasek na ramię i specjalną folię chroniącą ekran.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA