fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wiadomo, kto wygrał lunch z Buffettem za 4,5 mln dolarów

Bloomberg
Tegorocznym zwycięzcą aukcji lunchu z legendarnym inwestorem Warrenem Buffettem okazał się Justin Sun, jeden z pionierów rynku kryptowalut.

W tym roku aukcja na eBay zakończyła się sumą 4.567.888 dolarów, ale zwycięzca pozostał anonimowy. Do dziś.

Okazało się, że aukcje wygrał jest Justin Sun, który wypuścił w 2017 roku kryptowalutę Tronix, znaną także jako Tron. Jej kapitalizacja przekracza 2,5 mld dolarów, co daje jej dziesiąte miejsce na świcie.

Warren Buffett nie jest entuzjasta kryptowalut. Według nie go to "narzędzie do uprawiania hazardu" oraz "trutka na szczury" oraz aktywo, które nie ma żadnej wartości i nie generuje dochodu.

Sun nie ukrywa, że będzie się starał zmienić podejście Buffetta do Bitcoina. Na lunch z legendarnym inwestorem ma zamiar zaprosić siedmiu innych przedstawicieli tej branży.

"Jestem zachwycony, że Justin wygrał lunch ze mną. Nie mogę się doczekać spotkania z nim i jego przyjaciółmi. Spędzimy miło czas i pomożemy tysiącom ludzi" – napisał Warren Buffett w oficjalnym komunikacie prasowym.

Justin Sun jest milionerem, który zbudował majątek na kryptowalutach. W 2017 roku stworzył Tron – token TRX. Obecnie jest właścicielem narzędzia BitTorrent, które kupił w ubiegłym roku za 120 mln dolarów. Poza tym stworzył także popularną w Chinach aplikację Callme (PEIWO).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA