fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rekord wszech czasów: 4,5 mln za lunch z Warrenem Buffettem

Warren Buffett
Bloomberg
W tym roku padł rekord kwoty zapłaconej za możliwość zjedzenia lunchu w towarzystwie legendarnego inwestora, Warrena Buffetta.

W tym roku anonimowa osoba zapłaciła 4.567.888 dolarów w zakończonej niedawno licytacji na portalu aukcyjnym eBay - pisze Reuters. Pieniądze trafią do fundacji charytatywnej.

W zeszłym roku zwycięzca licytacji zapłacił za lunch z Buffettem 3,3 mln dolarów.

Warren Buffet, nazywany jest przez fanów "Wyrocznią z Omaha". jest współwłaścicielem i prezesem Berkshire Hathaway Inc, największego holdingu inwestycyjnego świata. Jest też jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Legendarny inwestor giełdowy od 2000 roku organizuje aukcje charytatywne. Pomysłodawczynią pierwszej była nieżyjąca już żona inwestora Susan, która była wolontariuszką Fundacji Glide z San Francisco. Fundacja pomaga osobom bezdomnym, biednym oraz walczącym z uzależnieniami.

Za pierwszy taki lunch anonimowy zwycięzca zapłacił 25 tys. dolarów. Jednak już od 2008 roku zyski z aukcji nie spadają poniżej 1 mln dolarów.

W sumie Buffet zebrał już dla Glide Foundation 34,2 mln dolarów. Poprzednie dwa rekordowe lunche z 2012 i 2016 roku osiągnęły po 3,45 mln każdy.

Lunch ze zwycięzcą zazwyczaj odbywa się w nowojorskiej restauracji Smith&Wollensky, która co roku za taką możliwość przekazuje co najmniej 10 tys. dolarów na konto Glide. Jednak jeśli zwycięzca chce pozostać anonimowy, obiad odbywa się gdzie indziej. Zazwyczaj trwa kilka godzin, a zwycięzca aukcji może zaprosić na lunch maksymalnie siedmioro przyjaciół.

Buffett rozmawia podczas lunchu o wszystkim, ale nigdy nie ujawnia co kupuje czy sprzedaje.

Jeden ze zwycięzców aukcji, Ted Weschler po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA