fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Hongkong zamraża aktywa prodemokratycznego magnata medialnego

 Jimmy Lai
Jimmy Lai
Bloomberg
Biuro Bezpieczeństwa Hongkongu zamroziło aktywa wydawcy Apple Daily.

W piątek Biuro Bezpieczeństwa wydało komunikat w którym przekazało, że zamroziło aktywa należące do Lai Chee-Yinga znanego szerzej, jako Jimmy Lai. Magnat medialny, wydający Apple Daily, prodemokratyczny tabloid popularny w Hongkongu, odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w hongkońskim więzieniu za udział w protestach przeciwko działaniom pro-chińskich władz Hongkongu. O decyzji Biura Bezpieczeństwa poinformowały światowe agencje – AFP i Reuters.

Wśród zamrożonych aktywów są udziały w grupie medialnej Next Digital oraz konta bankowe trzech spółek należących do Laia. Biuro Bezpieczeństwa poinformowało, że decyzję podjęto w oparciu o przepisy dotyczące „narodowego bezpieczeństwa", których złamanie zarzuca się magnatowi. Jimmy Lai od dawna krytykuje chińską politykę wobec Hongkongu i wspiera siły prodemokratyczne.

To nie koniec problemów Jimmy'ego Laia. Jak informuje Reuters, jego spółka medialna została zmuszona do zawieszenia wydawania papierowej wersji Apple Daily na Tajwanie. W opublikowanym dziś komentarzu redakcyjnym gazeta przekazała, że krok ten spowodowany był „pogarszającą się sytuacją w Hongkongu" i „monopolem reklamowym". Tajwańska wersja gazety nie zaprzestaje pracy, jednak będzie wydawana tylko cyfrowo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA