fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pył zabija 48 tysięcy Polaków rocznie

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Edukacja, koordynacja opieki medycznej i walka z zatruciem środowiska to trzy wielkie zadania stojące przed naszą polityką zdrowotną.

Podczas debaty „Wyzwania dla służby zdrowia w Polsce" eksperci zgodzili się co do kluczowej roli edukacji prozdrowotnej. – Wraz ze wzrostem finansowania powinniśmy rozpocząć edukację społeczeństwa, w tym również lekarzy, z zakresu prewencji oraz świadomości ryzyka zachorowań – mówił Janusz Szafraniec, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed. – Ponadto efektywniejsze zorganizowanie wydatkowania środków może pozwolić na szerszy dostęp do nowoczesnych technologii nielekowych – podkreślił Szafraniec.

O edukacji mówił też Piotr Hoffman, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jego zdaniem świetnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie w szkołach lekcji o zdrowiu.

Kolejnym zaleceniem ekspertów była lepsza koordynacja opieki zdrowotnej. – W centrum opieki musi być pacjent, który po leczeniu specjalistycznym wraca do swojego miejsca zamieszkania i jest pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – mówił dr Jacek Krajew...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA