fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polscy producenci okien notują rekordowe wyniki i podbijają nowe zagraniczne rynki

123RF
Krajowi producenci notują rekordowe wyniki. To efekt uznania zagranicznych odbiorców, którzy kupują coraz więcej naszych wyrobów.

Drutex, największy producent okien pionowych w Europie, zakończył ubiegły rok rekordowymi przychodami przekraczającymi 620 mln zł, co oznacza wzrost o 19 proc.

Dobre wynik wypracowano przede wszystkim dzięki produkcji nowoczesnych systemów okienno-drzwiowych z PVC (polichlorek winylu), które stanowią około 90 proc. całkowitej sprzedaży. Pomogło też wdrożenie nowych technologii, rozbudowa oferty produktowej i wzrost mocy wytwórczych. Było to możliwe dzięki budowie hali produkcyjnej o powierzchni 30 tys. mkw., którą wyposażono w nowoczesne maszyny m.in. do produkcji szyb zespolonych.

Eksport będzie rósł

W Druteksie zdecydowanie szybciej niż sprzedaż krajowa rośnie eksport (w ubiegłym roku wzrósł o 26 proc.). W rezultacie stanowi już 70 proc. sprzedaży ogółem.

– W następnych latach nasz eksport nadal będzie rósł. Oczywiście w Niemczech czy innych krajach, gdzie mocno zwiększamy sprzedaż, konkurencja nie śpi i również walczy o udziały w rynku, ale nie s...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA