fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Już wybrani finaliści biznesowych Oskarów - Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Finaliści 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu
Rekordową liczbę 340 osób nominowano do tegorocznej, ósmej już edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Spośród nich kapituła nagrody wybrała dziewięcioro finalistów.

- Rekordowa liczba zgłoszeń, która wpłynęła w tegorocznej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu, pokazuje jak prestiżową nagrodą przez ostatnie siedem lat stał się nasz „biznesowy Oskar"- twierdzi Wojciech Kostrzewa, przewodniczący Kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Z grona 340 osób zgłoszonych do nagrody (to o 120 więcej niż w ubiegłorocznej, 7. edycji konkursu) kapituła wybrała trzech finalistów w każdej kategorii: Sukces, Wizja i innowacje, oraz Działalność Społeczna. „Rzeczpospolita" i „Gazeta Giełdy Parkiet"są patronami konkursu – jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni 27 maja 2019 roku podczas uroczystej gali w warszawskim Ufficio Primo.

Kandydatami do nagrody PRB im. Jana Kulczyka w kategorii Sukces (za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek) są;

• Krzysztof Domarecki – założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena, która jest globalnym producentem i dystrybutorem chemii budowlanej.

• Igor Klaja – założyciel i prezes spółki OTCF- polskiej firmy odzieżowej, która od blisko 20 lat specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej (Marka 4F)

•Paweł Szataniak – współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Wielton, która jest jednym z trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie

Kandydatami do PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii Wizja i Innowacje (za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej są:

• Dawid Cycoń – współzałożyciel, prezes zarządu i zarazem dyrektor ds. badań i rozwoju ML System, która należy do grona 5 kluczowych na świecie producentów zintegrowanej z budownictwem fotowoltaiki.

•Rafał Modrzewski – współzałożyciel i prezes spółki ICEYE, która jako pierwsza i jedyna firma na świecie stworzyła i skomercjalizowała mikrosatelitę wyposażonego w radar syntetycznej apertury (SAR) umożliwiający obserwację Ziemi niezależnie od warunków pogodowych, czy też pory dnia i nocy.

• Wiktor Schmidt – współtwórca i prezes Netguru, która w ciągu 10 lat z małego start-up'u przekształciła się w guru internetu. Tworzy oprogramowanie i zajmuje się doradztwem, tworzeniem wizji i prototypów produktów oraz budowaniem strategii internetowych.

O nagrodę PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii Działalność Społeczna ( za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym) będą konkurować:

• Róża Rzeplińska – Stowarzyszenie 61. Współzałożycielka i prezes niezależnej, apartyjnej, pozarządowej organizacji, której intencją jest ochrona prawa obywateli do informacji o osobach pełniących funkcje publiczne.

• Katarzyna Szymielewicz Jedna z założycielek i prezeska Fundacji – Panoptykon, której celem jest ochrona podstawowych wolności i praw człowieka wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem.

• Alicja Tomaszewska –jedna z inicjatorek i liderka Fundacji, ITAKA Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych która od 1999 roku jako jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.

- Historie wszystkich tegorocznych finalistów pokazują, jak kreatywnym, pracowitym i otwartym na innych ludzi jesteśmy społeczeństwem- komentuje Wojciech Kostrzewa. Jak podkreśla, finaliści w kategorii Sukces umieli wykorzystywać szanse, które 30 lat temu dała im ustrojowa transformacja. Finaliści Wizji i Innowacji pokazują, że marzeń o lepszym życiu nie można ograniczać tylko do realnego świata, ale należy łączyć ten świat z cyfrowym światem, czy wręcz kosmosem. Z kolei finaliści w kategorii Działalności Społeczna pokazują nam wszystkim jakie znaczenie dla każdego z nas mają słowa wolność i demokracja, i jak otaczający nas świat próbuje nam je odebrać.

Podczas gali konkursu, 27 maja poznamy też Laureata Nagrody specjalnej PRB im. Jana Wejcherta – za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego. Wskaże go Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin patronów nagrody.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że wszyscy finaliści zostali bardzo wnikliwie przeanalizowani pod względem moralności płatniczej i sprawdzeni we wszystkich dostępnych rejestrach dłużników. Wszystkie spółki pozytywnie przeszły weryfikację partnera konkursu firmy Euler Hermes oraz firmy doradczej PwC, która jest również partnerem merytorycznym 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA