fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Itaka wchodzi na litewski rynek turystyczny

Polski gigant turystyczny wchodzi na kolejny rynek - litewski. Dotąd dominowały tutaj dwie litewskie firmy Novaturas i Tez Tour.

Dziś (20 lutego) swoje litewskie plany przedstawili dziennikarzom w Wilnie wiceprezes Itaki Piotr Henicz i dyrektor generalny Dominik Miłowski.

- Itaka to największy touroperator na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Mamy bardzo bogatą i różnorodną ofertę; to nasza duma - mówił Henicz cytowany przez portal Delfi.

Wiceprezes podał, że obroty w minionym roku wyniosły 526 mln euro; firma obsłużyła 766 tysięcy klientów. Itaka oferuje swoim klientom ponad 100 kierunków.

Henicz wyjaśnił, że decyzja o wejściu na litewski rynek na związek z planami powiększenia firmy. W Polsce taka możliwość już została ograniczona. Według danych Itaki, pierwsi klienci z Litwy skorzystali z oferty firmy w 2009 r., a do dziś jest to już „dziesiątki tysięcy" mieszkańców Litwy.

- Dlatego nie możemy mówić, że Itaka to na Litwie nowa marka. Litwini korzystają w naszych usług już blisko dekadę - dodał Henicz.

Wyjaśnił, że Itaka nie mogła kupić litewskiego operatora - firmy Novaturas, gdyż litewska służba antymonopolowa długo nie wydawała decyzji w tej sprawie.

Polacy zapewnili, że Itaka Lietuva ma wszystkie potrzeba do rozpoczęcia i prowadzenia działalności pozwolenia; jest już też ubezpieczona. Firma utworzy 15 miejsca pracy i zaproponuje nowe kierunki.

Według litewskiego centrum rejestrowego Itaka Lietuva oficjalnie została ubezpieczona w końcu grudnia 2017 r. Na razie pracuje w niej 5 osób. Na uruchomionej stronie itaka.lt można kupić wycieczki do Turcji i Grecji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA