fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pekao chce walczyć z rakiem

Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Tematy zdrowotne zdominowały tegoroczne forum w Davos. Obecność w szwajcarskim kurorcie wykorzystał drugi największy polski bank, ogłaszając zaangażowanie w walkę z nowotworami.

Zarząd Pekao podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos podpisał umowę z Warsaw Genomics – spółką biotechnologiczną Uniwersytetu Warszawskiego. Poprzez porozumienie o współpracy strategicznej bank chce zaangażować się w działania zmierzające do zwiększenia świadomości Polaków na temat profilaktyki nowotworowej, a w konsekwencji do zwiększenia wykrywalności nowotworów oraz poprawy skuteczności leczenia tej choroby.

Warsaw Genomics prowadzi bardzo innowacyjne badania genetyczne m.in. oceniające ryzyko zachorowania na raka. Spółce udało się znacząco obniżyć koszty takiej diagnozy, która określa ryzyko pojawienia się raka oraz ułatwia jego wczesne wykrywanie i skuteczne leczenie. Dotyczy to nowotworów uwarunkowanych genetycznie, w szczególności takich odmian jak rak piersi, jajnika, prostaty czy trzustki.

– Chcemy współpracować z wyróżniającymi się innowacyjnymi firmami i wspierać inicjatywy ważne społecznie – mówi Michał Krupiński, prezes Pekao.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA