fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kolejna państwowa posada dla męża wiceminister Gembickiej

Minister Anna Gembicka
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
W połowie lipca Szymon Dziubicki został członkiem rady nadzorczej ARP Games. To kolejna posada 27-latka, który zasiada też w radzie nadzorczej Energia Euro Park - ustalił Onet.

Kariera Szymona Dziubickiego kręci się głównie wokół Agencji Rozwoju Przemysłu. To spółka Skarbu Państwa znajdująca się pod bezpośrednim nadzorem premiera Mateusza Morawieckiego - informuje onet.pl. Jest w niej zatrudniony na stanowisku wicedyrektora biura public relations i marketingu. W 2019 r. zasiadł w radzie nadzorczej należącego do ARP przedsiębiorstwa Energia Euro Park. Od kilku tygodni może w swoim CV pochwalić się pracą w radzie nadzorczej ARP Games.

ARP Games to spółka córka Agencji. Główną osią jej działalności są ogłaszane dwa razy w roku konkursy, do których przystępują zespoły tworzące gry komputerowe. Nie są to produkcje wysokobudżetowe, ale do tej pory przy pomocy państwa udało się zrealizować kilkadziesiąt projektów na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Rzecznik prasowy ARP poinformował, że Dziubicki ma wszelkie kompetencje do zasiadania w radzie nadzorczej ARP Games. Skończył prawo na UMCS w Lublinie, a po studiach zaliczył kurs z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i komunikacji strategicznej na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie. Na koncie ma też dyplom MBA. Obecnie kształci się z zakresu innowacyjnej gospodarki na Uniwersytecie Warszawskim.

Jako członek rady nadzorczej ARP Games zarabia 1500 zł brutto miesięcznie, tj. 1130,30 zł netto. Rocznie chodzi więc o kwotę ponad 13,5 tys. zł na rękę.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA