fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Orlen uruchamia drugą linię. Będzie płyn dezynfekcyjny za 15 zł

Fotorzepa, Marta Bogacz
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek pochwalił się, że uruchomiono drugą linię produkcyjną płynu do dezynfekcji rąk.

Od paru dni na stacjach PKN Orlen można już kupić płyn do dezynfekcji rąk w opakowaniach po 5 litrów w cenie 95 złotych. Państwowy koncern uruchomił specjalną linię produkcyjną w związku z zagrożeniem epidemicznym. Spotkał się przy tym nie tylko z pochwałami, ale także z krytyką rzekomo zbyt wysokiej ceny. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek pochwalił się dziś na Twitterze uruchomieniem drugiej linii produkcyjnej z płynem do dezynfekcji rąk w mniejszych opakowaniach i niższej cenie.

Nowe, jednolitrowe, opakowania płynu do dezynfekcji rąk mają trafić na stacje Orlenu do końca bieżącego tygodnia. Cena płynu będzie bardziej zachęcająca od tej, w której sprzedawane jest opakowanie o pojemności 5 litrów – za litrowe klienci zapłacą 15 złotych. Co oznacza, że w mniejszym opakowaniu płyn ten jest o 4 zł na litrze tańszy niż w większym. Prezes Obajtek nie zdradził jednak, czy zmianie ulegnie z tej okazji cena większego opakowania.

Ważny jest także zdrowy rozsądek.
W „Rzeczpospolitej” otworzyliśmy dostęp do treści dotyczących koronawirusa.
Czytaj więcej www.rp.pl/koronawirus

Przy okazji ogłoszenia informacji o nowym produkcie do dezynfekcji rąk, pojawiły się też głosy, że Orlen powinien wprowadzić reglamentację płynu. Są bowiem doniesienia o tym, że niektórzy kupują płyn w większych ilościach i próbują sprzedawać go drożej. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA