fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

To był niezwykły wieczór rynku kapitałowego

fot. Anna Górajka
Tegoroczny Bal „Parkietu” zapadnie w pamięć na długo. Elita rynku bawiła się do białego rana. Rozdaliśmy też nagrody Gwiazdy Roku 2020.

Tegoroczny Bal odbył się 17 stycznia w hotelu Sofitel Victoria. Prowadziła go Anna Wojda, szefowa działu prawnego „Rzeczpospolitej”, oraz „Andrzej Stec”, redaktor naczelny „Parkietu”.

W Balu uczestniczyło  trzystu gości,  związanych z rynkiem kapitałowym i naszą gazetą. Przy tej okazji rozdaliśmy nagrody osobom i firmom, które w tym roku mogą jasno rozbłysnąć na firmamencie polskiego rynku finansowego. Nagrodę Gwiazda Roku 2020 w kategorii „Wydarzenie” otrzymał PKN Orlen za paliwową fuzję. Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz  Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen zostali laureatami na podstawie głosów internautów i czytelników „Parkietu”. Z kolei Ciech został nagrodzony w kategorii „spółka”, a Iwona Sroka z zarządu Murapolu oraz Marek Dietl,  prezes  Giełdy Papierów Wartościowych, odebrali pamiątkowe statuetki w kategorii „menedżer”.

15 lutego 1994 r. ukazał się pierwszy numer „Parkietu". W zeszłym roku obchodziliśmy  uroczyste
25-lecie gazety. Była to zarazem okazja do zintegrowania środowiska rynku kapitałowego. Jej kulminacją był pierwszy, uroczysty  Bal „Parkietu". Wiele wskazuje, że takie coroczne bale staną się tradycją oraz okazją do spotkania i integracji szerokorozumianego rynku kapitałowego - przedstawicieli giełdowych spółek, domów maklerskich, firm inwestycyjnych, instytucji rynku kapitałowego, inwestorów oraz osób związanych z naszą redakcją.

Podczas tegorocznego Balu odbyło się symboliczne wydarzenie: Dariusz Jarosz, związany niegdyś z „Parkietem”, a obecnie prezes Martis Consulting, odnalazł oryginalny, pierwszy egzemplarz „Parkietu”, rozdawany 26 lat temu przed siedzibą GPW. Podarował go redakcji „Parkietu”, która – podczas piątkowej uroczystości – przekazała z kolei tę pamiątkową gazetę Wiesławowi Rozłuckiemu, byłemu wieloletniemu prezesowi GPW.

Po zakończeniu oficjalnej części Balu odbył się koncert zespołu Zakopower. Energetyczna muzyka  przyciągnęła na parkiet rzeszę osób. Po prośbach o bis muzycy pojawili się na scenie po raz drugi, wieńcząc swój występ niezapomnianym wykonaniem utworu węgierskiego zespołu Omega „Dziewczyna o perłowych włosach” .

Partnerami balu byli: Alior Bank, British American Tobacco Polska, KGHM Polska Miedź, Bank Pekao, Aegon, Paczuski Taudul i PZU. Bankiet umiliły zaś marki Chivas i Ostoya Vodka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA